SPOV ČR
Spolek pro obnovu venkova

Užitečné adresy


Do abecedně řazeného seznamu jsou postupně doplňovány odkazy na weby informující o činnostech souvisejících s realizací Programu obnovy rodiny.

Sdružení rodičů ONKA

Cílem sdružení, založeného rodiči onkologicky léčených dětí, je pomáhat a podporovat rodiče s takovými dětmi včetně dětí, které léčbu již ukončily s vědomím jak moc je důležité, aby rodina fungovala během léčby i po léčbě.

Signály.cz

Internetový magazín, jehož provozovatelem je občanské sdružení Signály.cz za podpory Sekce pro mládež České biskupské konference a Asociace křesťanských sdružení mládeže, o.s.

Síť mateřských center o. s.

vzniklo v roce 2001 na základě dlouholeté neformální spolupráce mateřských center za účelem koordinace, propagace a rozšiřování hnutí MC v ČR, jeho zapojení do mezinárodních organizací, posilování hodnot rodiny a mezigeneračních vztahů, úlohy rodičů, mateřské a otcovské role ve společnosti, podpory právní ochrany rodiny, mateřství, rovných příležitostí pro všechny a podpory zdravého života ve zdravém prostředí.

Slezská diakonie

je nestátní nezisková organizace s ústředím v Českém Těšíně, která poskytuje své služby v sociálně - zdravotní oblasti. Svou činnost zakotvuje na praktické realizaci biblických zásad lásky a služby lidem potřebným a lidem v nouzi. V centru pozornosti Slezské diakonie stojí lidé s postižením, senioři, lidé bez domova a všichni ti, kteří se dostali do nejrůznějších těžkých životních situací. Působí na území Moravskoslezského kraje od roku 1990, kdy navázala na dřívější charitativní působnost Slezské církve evangelické augsburského vyznání započatou na počátku 20. století. V roce 2005 rozšířila Slezská diakonie svou působnost i do Jihomoravského kraje.

Slovenská spoločnosť pre rodinu a zodpovedné rodičovstvo

Občanské sdružení, založené v roce 1997, je iniciativní skupinou odborníků různých vědnéch oborů: pedagogů, psychologů, právníků, demografů, sociologů, teologů, ekonomů a lékařů, které souvisí s životem rodiny, a více jak 20 asociovaných organizací, pracujících pro rodiny.

Slovo života

Webový portál církve Slovo života.

Sociologický ústav Akademie věd České republiky

Sociologický ústav AV ČR byl založen v roce 1965, po zrušení v roce 1970 byl obnoven až v roce 1990. Od 1. ledna 2007 se stal, stejně jako všechny ústavy Akademie věd ČR, veřejnou výzkumnou institucí. Jejím výzkumným záměrem je sociologická analýza dlouhodobých sociálních procesů v české společnosti v kontextu evropských integračních politik, rozvoje znalostní společnosti, lidského, sociálního a kulturního kapitálu.

Soudci

Info o opatrovnickém soudnictví. Diskuse o soudech a soudcích je rozdělená dle jednotlivých soudů. Najdete zde i Tabuli hanby se jmény soudců, kteří zabránili dětem mít péči obou rodičů. Publikovány jsou i články popisující zkušenosti s opatrovnickými soudy.

Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu (SPRSV) byla založena v roce 1991 jako nevládní nevýdělečná organizace zabývající se podporou populačního zdraví a plánování rodiny jako základního lidského práva. V tom směru vyvíjí svou činnost ve smyslu zásad International Planned Parenthood Federation (IPPF) jako plnoprávný člen této mezinárodní organizace. Podporuje výchovu k plánování rodiny, k partnerským vztahům a k rodinnému životu včetně výchovy sexuální.

Společnost pro trvale udržitelný život

Základním cílem Společnosti je hledání cest směřujících k trvale udržitelnému vývoji lidské společnosti, k přibližování se ideálům humanismu a zároveň ideálům harmonie vztahů mezi člověkem a přírodou, s cílem zachovat život ve všech jeho formách a chránit přírodu jako celek, a to s vědomím odpovědnosti vůči dnešním i budoucím generacím.

Spravedlnost dětem - sdružení pro ochranu práv dětí, rodičů a prarodičů

Široce koncipované webové stránky, zaměřené na práva dětí a rodičů a jejich životní příběhy.

Stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti PSP Parlamentu ČR

Odkaz na příslušnou část webu Poslanecké sněmovny.

Strana zelených

Odkaz na web strany. Kandidátku Strany zelených ve volbách do Evropského parlamentu povede stranický předseda a někdejší ministr školství Ondřej Liška. Za ním bude na listině právnička Michaela Suchardová. Ve volbách budou zelení spolupracovat s hnutím Změna, založeným v roce 2012 bývalým členem Strany zelených a libereckým primátorem Janem Korytářem. Za toto hnutí je na čtvrtém místě kandidátky jeho místopředsedkyně a náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Zuzana Kocumová.

Stredoeurópska podnikateľská a sociálna iniciatíva

Stredoeurópska podnikateľská a sociálna iniciatíva (Central European Business and Social Initiative - CEBSI) je nezávislá a nepolitická nezisková mimovládna organizácia. Jej poslaním je podpora ekonomických a sociálnych systémov a politík, ktoré rešpektujú slobodu každého človeka a vychádzajú zo základných morálnych hodnôt. Aktivity CEBSI (organizování vzdelávacích programov, seminárov, konferencií, diskusií a verejných prednášok) sú založené na univerzálnych myšlienkach slobodného trhu, osobnej zodpovednosti, súkromného podnikania a solidarity.

Středisko korespondenčních kurzů

Odkaz na web Střediska korespondenčních kurzů, hlásící se k tradici stejnojmenného střediska založeného jako součást křesťanského rádia "The Voice of Prophecy", které začalo svoje vysílání v roce 1929 v USA a vysílá dodnes. V ČR bylo založeno v roce 1994 křesťanskou Církví adventistů sedmého dne.

Střídavka

Portál nejen o porozvodové péči o děti. Web podporuje a objasňuje střídavou péči o děti po rozvodu rodičů, zabývá se ale i související problematikou vztahů mezi členy rodiny, výchovou dětí, opatrovnickým soudnictvím a dalšími tématy. Nové články jsou publikované každý všední den, na portálu také funguje poradna, najdete tu i široké diskusní fórum a každou neděli večer on-line chat pořádaný ve spolupráci se SPOV ČR.

O nás

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Vesnice roku

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Pranostika na akt. den

Co duben našetří, to květen spálí.

Aktuální počasí

dnes, pondělí 15. 4. 2024
slabý déšť 15 °C 9 °C
úterý 16. 4. slabý déšť 8/4 °C
středa 17. 4. slabý déšť 8/3 °C
čtvrtek 18. 4. slabý déšť 10/1 °C

Archiv

Partneři