SPOV ČR
Spolek pro obnovu venkova

Informace o petici a systém organizace podpisů

12. ledna 2007

Petice proti diskriminaci obyvatel venkova

Spolek pro obnovu venkova ČR na své valné hromadě dne 5.12. 2006 schválil znění „Petice proti diskriminaci obyvatel venkova“. Petice je dalším krokem našeho Spolku na cestě za rovnoprávné postavení malých obcí a navazuje na dvě slyšení v Senátu ČR ve věci diskriminace malých samospráv formou platného daňového systému a ústavní stížnost podanou senátory 29.6.2006.
Více o petici najdete v samostatné rubrice www stránek SPOV

Vážení přátelé venkova,

Spolek pro obnovu venkova ČR na své valné hromadě dne 5.12. 2006 schválil znění „Petice proti diskriminaci obyvatel venkova“ (dále jen Petice). Znění Petice bylo připravováno již v dubnu a květnu loňského roku a je reakcí na nezájem státu jako celku o venkov. Se zveřejněním Petice jsme záměrně vyčkávali, abychom nebyli obviněni z laciného předvolebního populizmu či povolebního zviditelňování. Hlavním cílem je řešení problémů k zajištění plnohodnotného života na našem venkově.

Plné znění Evropské charty místních samospráv je umístěno na webových stránkách Spolku www.spov.org.

Systém organizace podpisů:

1.žádáme obce, které jsou členy Spolku o projednání Petice ve svém zastupitelstvu. Po schválení zastupitelstvem obce, žádáme podepsání Petiční listiny a přiložení usnesení zastupitelstva. Současně žádáme o sdělení počtu obyvatel vaší obce.
2. žádáme jednotlivé členy - fyzické osoby o podepsání a její rozšíření mezi své známé.
3. žádáme jednotlivé právnické osoby o podepsání Petice a její rozšíření mezi své známé.

Petice bude také předána dalším aktivistům ve sféře všech zájmových skupin na venkově. Pokud obdržíte dvě znění Petice, prosíme o zaslání jedné podepsané petiční listiny.

Podepsané petiční listiny zasílejte na tuto adresu:

Spolek pro obnovu venkova ČR, tajemnice Ing. Marcela Harnová, Slaměníkova č. 37, 751 11 Radslavice

S úctou
Eduard Kavala, předseda SPOV

Vesnice roku

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Je-li Zelený čtvrtek bílý, tak je léto teplé.

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024
pátek 29. 3. déšť 11/6 °C